Orientačná ponuka


Zimný štadión Ondreja Nepelu - Oficiálne internetové stránky

Titulní stránka
facebook

Usporiadatelia a sponzori

  • WORLD CHAMPIONSHIP SLOVAKIA
  • Bratislava


Cesta: Titulka > Turistický sprievodca > Pamiatky mesta > Pamiatky v okolí mesta

 

HRAD ČERVENÝ KAMEŇ

Červený kameň
Národná kultúrna pamiatka. Patrí k najnavštevovanejším na Slovensku. Vo východnej časti Malých Karpát neďaleko Modry nad obcou Častá stál už v polovici 13. Storočia kamenný hrad, ktorý bol súčasťou pohraničnej sústavy hradov, tiahnucej sa od Bratislavy až po Žilinu.
Adresa:
Obec Častá, okres Pezinok

Otváracie hodiny:
X-IV: 2- 7 9:30, 11:30, 13:30, 15:30
V- IX: 1- 7 9:00- 17:00 vstup každú celú hodinu
 

 
 

Bratislavy až po Žilinu. Tento pôvodný hrad zanikol, keď jeho vtedajší majitelia, augsburskí podnikatelia Fuggerovci, vybudovali v rokoch 1535-1537 novú pevnosť. V suteréne sa nachádzajú rozsiahle skladovacie priestory. Neskorší majitelia Pálffyovci pevnosť dobudovali a prestavali na honosný zámok, sústredili tu hodnotnú zbierku umeleckých diel, ktoré sú dnes exponátmi múzea, dokumentujúceho vývoj bytovej kultúry šľachty a meštianstva na Slovensku. Na hrade sa koná veľa zaujímavých podujatí, napr. vystúpenia sokoliarov alebo príťažlivé hradné večery s nočnými prehliadkami.


Múzeum Červený kameň Častá

Múzeum má sídlo  na hrade Červený Kameň z 13.stor., ktorý  patrí k najnavštevovanejším v rámci SR, je národnou kultúrnou pamiatkou. Hrad  je stredoeurópskym unikátom pre architektonickú kvalitu, jeho súčasťou je stála expozícia nábytku, historických zbraní, obrazáreň a lekáreň. V priľahlom areáli má sídlo  sokoliarsky dvor s najväčšou kolekciou dravcov na Slovensku.


 
Kontakt: Web redaktor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.4.2011 / 3.4.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybraté odkazy


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & redakčný systém  |  Prihlásiť sa  |  Registrovať sa  |  Mapa stránok