Orientačná ponuka


Zimný štadión Ondreja Nepelu - Oficiálne internetové stránky

Titulní stránka
facebook

Usporiadatelia a sponzori

  • WORLD CHAMPIONSHIP SLOVAKIA
  • Bratislava


Cesta: Titulka > Turistický sprievodca > Pamiatky mesta > Pamiatky v okolí mesta

 

Malokarpatské múzeum

Malokarpatské múzeum
Múzeum dokumentuje históriu vinohradníctva Malokarpatského regiónu. Adresa: M.R.Štefánika 4, 902 01 Pezinok. Tel.+421 33 641 20 57, Fax :+421 33 641 33 47
 

 
 
Po dvoch rokoch rekonštrukčných prác je Malokarpatské múzeum v Pezinku od 18.novembra 2008 opäť otvorené pre verejnosť. Za využitia financií z fondov EÚ a zriaďovateľa múzea, Bratislavského samosprávneho kraja, prešla budova múzea a pivníc kompletnou rekonštrukciou. Inštitúcia sa profiluje ako regionálne múzeum so silným akcentom na vinohradníctvo, vinárstvo a najmä víno z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Práve víno je stredobodom pozornosti, pretože ono je výsledným produktom, o ktorý sa návštevník zaujíma najviac.
Pre návštevníkov múzeum ponúka prehliadku pivničnej expozície s najväčšou zbierkou vinohradníckych lisov v strednej Európe, príležitostné výstavy na rôzne témy, tvorivé dielne pre školy a degustácie malokarpatských vín vo svojich jedinečných priestoroch. Je organizátorom podujatia Sviatku sv. Urbana, medzinárodného šachového turnaja Memoriál Richarda Rétiho, Keramických trhov a je jednou zo zastávok počas Dňa otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste. Spolu s občianskym združením Museum Vinorum je organizátorom Pezinských vínnych pivníc. Múzeum usporadúva príležitostne výstavy aj v zahraničí (napr. výstava Vinohrady, víno, ľudia bola v septembri 2005 prezentovaná v Európskom parlamente v Štrasburgu, neskôr vo Viedni a v Miloticiach, ČR).
Z hľadiska personálneho obsadenia má inštitúcia okrem odborných pracovníkov a technického personálu aj vlastného someliéra.
 
Kontakt: Web redaktor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.4.2011 / 10.4.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybraté odkazy


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & redakčný systém  |  Prihlásiť sa  |  Registrovať sa  |  Mapa stránok