Orientačná ponuka


Zimný štadión Ondreja Nepelu - Oficiálne internetové stránky

Titulní stránka
facebook

Usporiadatelia a sponzori

  • WORLD CHAMPIONSHIP SLOVAKIA
  • Bratislava


Cesta: Titulka > Turistický sprievodca > Pamiatky mesta > Pamiatky v okolí mesta

 

Galéria insitného umenia

Galéria insitného umenia
Prvá a jediná galéria svojho druhu na Slovensku sídli v objekte Schaubmarovho mlyna v Pezinku, ktorý patrí k najväčším potočným mlynom v strednej Európe. V mlyne je inštalovaná pôvodná mlynská technika, strojové zariadenie z r.1913. Adresa: Schaubmarov mlyn, Cajlanská 255, Pezinok
 

 
 
Galéria institného umenia je prvá prvá a jediná svojho druhu v SR. Expozíciu tvorí reprezentatívny výber maliarskych a sochárskych diel významných slovenských insitných umelcov zo zbierkového fondu SNG a súbor diel vynikajúcich maliarov zo slovenskej enklávy Kovačice.
Súčasťou expozície je aj exkluzívna medzinárodná kolekcia diel insitných umelcov z Chorvátska, Francúzska, Fínska, Talianska, Čiech atď. GIU ponúka rôzne kultúrne programy pre verejnosť, pripravuje prechodné výstavy. Galéria poskytuje vo svojich priestoroch lektorských výklad, predaj katalógov a pohľadníc.

Otvorené pre verejnosť:
Utorok - nedeľa: od 10.00 do 17.00 hod.
Objednávky na tel. čísle 033/640 4035 alebo 0904 165 263; posledný vstup je o 16.00 hod
 

 
Kontakt: Web redaktor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.4.2011 / 10.4.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybraté odkazy


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & redakčný systém  |  Prihlásiť sa  |  Registrovať sa  |  Mapa stránok